Resultat utställning 4 september 2010
Domare: Fran Glendinning, kennel Plaiglen England
 
BIM CH Wongan Kadenza och BIS Big Brazzel Dirty Dancing
 
BIR- och BIM Valp 1
 
Valpklass 1 Hanar   Tikar
1:a Hp
BIM
valp 1
Goldmoores Us and Them
e. SE U(U)CH Goldmoores Gold Dreamer u. Goldmoores Back in Black Uppf Christina Boije Svenljunga Ägare Maria Lantz Staffas, Lillsvängen 9, 78560 Djurås
1:a Hp BIR
valp 1
BIS valp
Goldmoore On The Run
e. SE U(U)CH Goldmoores Gold Dreamer u. Goldmoores Back in Black Uppf Christina Boije Svenljunga Ägare MARTINA ARNLER, LERGÄRDSV.27, 78465 BORLÄNGE
2:a Quality Design Chocolate Cupcakes
e. C.I.E PLCH HUCH PLJCH AJCH NOUCH SEU(u)CH JEUW-07 WW-09 NV-09 Linmoor Zimply Zalient u. Barecho Modern Art Uppf & ägare Elizabeth Wallberg, Skråttvägen 4 A, 755 97 Uppsala
2:a Hp Backa Tinkerbell Love Me Tender
e. SEU(U)CH Barecho Just A Striking Image u. Plaiglen Starry Rose Uppf Elvy Skogli Eurenius Ägare Elvy Skogli Eurenius & Mia Eriksson, Cafevägen 4 Rot,
3:a Quality Design Chocolate Cookies
e. C.I.E PLCH HUCH PLJCH AJCH NOUCH SEU(u)CH JEUW-07 WW-09 NV-09 Linmoor Zimply Zalient u. Barecho Modern Art Uppf & ägare Elizabeth Wallberg, Skråttvägen 4 A, 755 97 Uppsala
3:a
Hp
e. High Score Top-Gun u. Bareco Quality Vision Uppf Susanne o Annsofie Öman Ägare Sylvi Åsberg, Rotevägen 12, 81171 JÄRBO
    4:a Quality Design Cappuccino Art
e. C.I.E PLCH HUCH PLJCH AJCH NOUCH SEU(u)CH JEUW-07 WW-09 NV-09 Linmoor Zimply Zalient u. Barecho Modern Art Uppf & ägare Elizabeth Wallberg, Skråttvägen 4 A, 755 97 Uppsala
    5:a Backa Tinkerbell Love Is In The Air
e. SE U (U) CH Barecho Just A Striking Image u. Plaiglen Starry Rose Uppf Elvy Eurenius Skogli Svärdsjö Ägare Agnes och Malin Blom, Grindbergsv. 10, 81241 G-Hammarby
 
BIR- och BIM Valp 2
 
Valpklass 2 Hanar   Tikar
1:a Hp
BIR
valp 2
BIS-2 valp

e. Calvdale Car Chase u. With Touch Naughty Marietta Uppf & ägare Anna Lindh Torbjörn Chemnitz, Frösåker 1 Hammarbo, 725 97 Västerås
1:a Hp BIM
valp 2
e. Barecho Black is Black u. SE U (U)CH NO V-06 NO UCH Barecho Worth Waitin For Uppf Helene o David Björkman Årsunda Ägare Annelie Andersson, c/o Marie Larsson, Ekbo 14, 816 30 Ockelbo
2:a
Hp
e. GBSHCH Calvdale Point Of Law u. PLCH CZCH Barecho Just My Style Uppf Darina Mervova, Tjeckien Ägare Helene David Björkman, Främmlingshemsvägen 155, 810 22 ÅRSUNDA
   
       
       
 
BIS- och BIS-2 valp
 
Uppfödarklass valp
 
  Uppfödarklass valp
1:a Hp
Bästa grupp
kennel Quality Design
uppf. Elizabeth Wallberg, Uppsala
 
BIS-junior
 
Juniorklass Hanar   Tikar
1:a Hp BIS-junior Barecho Zuper Playmaker
e. GBSHCH Trimere Thriller u. PLCH SEU(u)CH SEV-07-08-09 Wongan Romanza At Barecho Uppf & ägare Helene David Björkman, Främmlingshemsvägen 155, 810 22 ÅRSUNDA
1:a Sugarstick's Bless My Heart
e. SEU(u)CH Linmoor Wave For Success u. NORD UCH Barecho One Vision Uppf Karlsson Sari, Grängesberg Ägare Ulla Larsson, Vändan 1, 814 91 Furuvik
2:a Nelvanas Mustang
e. NUCH Zelinis Jesus Christ Superstar u. NUCH Nelvanas Snowhite in Black Uppf Siv Heidi Rognmo Norge Ägare Mia Eriksson, Cafevägen, Rot
   
 
BIS- och BIM-unghund
 
Unghunds klass Hanar   Tikar
1:a Hp
BIM-unghund 3:a bhkl
Rowntree Zmart Zpender
e. CH.Barecho Class Action u. CH.Rowntree White Hedge Uppf Ulla Larsson, Furuvik Ägare Susanne Leijonhufvud, Kabelvägen 14, 818 91 Valbo
1:a Hp
BIS-unghund
BIS
Big Brazzel Dirty Dancing
e. MultiCh Sieger's Pool Position u. Big Brazzel Time After Time Uppf Rosenblad Katarina, Spånga Ägare Ulla Larsson, Vändan 1 , 814 91 Furuvik
2:a Baggbo Bruce-Benetton
e. Calvdale Car Chase u. SE U(U)CH SE VCH Choco Dots Coco-Chanel Uppf Anna Mårtensson Köping Ägare Lotta Sundström, Herrhagsvägen 553, 791 76 FALUN
2:a Hp Backa Tinkerbell Jaunty Me
e. NUCH,SEU(u)CH,NVCH Zelini´s West Side Story u. Plaiglen Starry Rose Uppf & ägare Elvy Skogli Eurenius, Backabro 304, 790 23 Svärdsjö
  Cloettes Madizon Zquare Garden
e. CH Barecho Zimply Zuper u. CH Cloettes Joy To The World Uppf Lotta Glantz Ägare Elisabeth Strandberg, Älvgatan 29 D, 892 51 Domsjö
3:a Barecho Your Highness
e. SEU(u)CH Goldmoore's Call Me Spectacular u. SEU(u)CH Barecho High Hopes Uppf Helene David Björkman, Årsunda Ägare Ki Hult Roos, Västgötaresan 57, 757 54 Uppsala
4:a SEVCH With Touch Sultan of Swing
e. Calvadale car chase u. Kahills damsel in distress Uppf Lindh Anna Torbjörn Chemnitz Västerås Ägare Cecilia Thun, Svalöfsv 4, 812 90 Storvik
4:a Cloettes Sweet Almond
e. CH Barecho Zimply Zuper u. CH Cloettes Hot Stuff Uppf & ägare Lotta Glantz, Baldershovsvägen
 
Öppen klass Hanar   Tikar
1:a Hp
2:a bhkl
Holliveras Landmark
e. SE VCH Trollängens Up-And-Up u. SE VCH Holliveras Fire and IceUppf & ägare Birgitta Pettersson, Lergärdsvägen 33, 784 65 Borlänge
1:a Hp
3:a btkl
With Touch Naughty Marietta
e. Chaigmarsh Orchid u. With Touch Irish Rose Uppf Anna Lindh Torbjörn Chemnitz Ägare Anna Lindh, Frösåker 1 Hammarbo, 725 97 Västerås
2:a Hp
4:a bhkl
Se VCh High Score Xit Only
e. Creebay Fuzzy Feeling u. High Score Quite Something Uppf Annsofie o Susanne Öhman Piteå Ägare Marie Larsson, Ekbo 14, 816 30 Ockelbo
2:a Hp Se VCH Barecho Runaway Bride
e. CH Wongan High Flyer u. Rowntree Eyecatcher at Barecho Uppf Helene o David Björkman Årsunda Ägare Gunilla Lidman Henningsson, Sjönsbo 131, 776 93 Hedemora
3:a Backa Tinkerbell Impressive Taste
e. PLCH SEU(u)CH Wongan Kadenza u. Backa tinkerbell Cute cleopatra Uppf Elvy Eurenius Skogli Svärdsjö Ägare Carolina Hedberg, Rappvägen 3, 790 21 Bjursås
3:a Hp Accounts Once in A Lifetime
e. Beautelle Katch Thbreeze u. Accounts Kiss Me Kate Uppf Christina Filén Ägare Maria Nyström, Norrhyttan 135, 77695 Vikmanshyttan
4:a Barecho Jolly Good Fellow
e. Wongan Kadenza u. Barecho Later Diva Uppf Helene David Björkman Årsunda Ägare Pernilla Dahlhjelm, Skogsvägen 20, 806 28 Gävle
4:a Barecho Roses All Over
e. CH Wongan High Flyer u. Rowntree Eyecatcher at Barecho Uppf Helene o David Björkman Årsunda Ägare Eva Eriksson, Åkerbärsvägen 7, 806 37 Gävle
5:a SEJV-05 Rowntree Knight Of Reward
e. NORD UCH SEVCH Rowntree Ready For Reward u. Rowntree X-Pressive Look Uppf Ulla Larsson, Furuvik Ägare Ando Enoksson, Vändan 1, 814 91 Furuvik
5:a Quality Design Appleblossom
e.Sv-07 SU(U)CH PLCH Wongan Kadenza u. SEVCH SU(U)CH High Score Quality Design Uppf Elizabeth Wallberg Uppsala Ägare Camilla Blomfeldt/Elizabeth Wallberg, Grän 104, 755 96 Uppsala
 
Champion
klass
Hanar   Tikar
1:a Hp
1:a bhkl
BIS-2
PLCH SEU(u)CH Wongan Kadenza
e. AUCH Azucroft On The Prowl u. AUGRANDCH Wongan Amazing Grace Uppf Stephanie David Rickard, Australien Ägare Helene David Björkman, Främmlingshemsvägen 155, 810 22 ÅRSUNDA
1:a Hp
2:a btkl
SEU(u)CH NOUCH FIJV-08 Barecho Quest For Success
e. AUGRANDCH SEU(u)CH Wongan High Flyer u. AUGRANDCH SEU(u)CH Wongan High Flyer Uppf & ägare Helene David Björkman, Främmlingshemsvägen 155, 810 22 ÅRSUNDA
2:a Hp
5:a bhkl
SEU(u)CH Barecho Quite A Flyer
e. AUGRANDCH SEU(u)CH Wongan High Flyer u. NORDUCH Barecho One Vision Uppf: Helene & David Björkman, Årsunda Ägare: Jill Rhodin, Dalarövägen 141, 136 91 HANINGE
2:a Hp
4:a btkl
SE U(u)CH Holliveras Mayan Mystica
e. SE U(U)CH DK UCH NO UCH Westaway Into The Mystic u. SE U(U)CH SE V-05 DK UCH Trollängens Symphonie Uppf & ägare Birgitta Pettersson, Lergärdsväen 33, 784 65 Borlänge
    3:a Hp SEU(u)CH SEVCH High Score Quality-Design
e. JWW-02 NORDUV-02 NOUCH SEU(u)CH Trollängens Cross Country u. INTUCH NORDUCH SEVCH Rowntree New Wave At High Score Uppf Susanne AnnSofie Öhman Roknäs Ägare Elizabeth Wallberg, Skråttvägen 4 A, 755 97 Uppsala
 
BIS-veteran
 
Veteran
klass
Hanar Tikar  
    1:a Hp
BIS-veteran
5:a btkl
CH Cloettes You Only Live Twice
e. CH Whisborne Rebellion u. CH Springlet Triple NTouch Uppf & ägare Lotta Glantz, Baldershovsvägen 16
    2:a Hp Rowntree Quite Bright
e. Rowntree Main Attraction u. Rowntree In My Mind Uppf Ulla Larsson Furuvik Ägare Sylvi Åsberg, Rotevägen 12 , 81171 JÄRBO
    3:a Sjumilaskogens Alice
e. SEU(u)CH Inu-Goya Salutation u. Springlet Blowing In The Wind Uppf & ägare Ki Hult Roos, Västgötaresan 57, 757 54 Uppsala
    4:a Holliveras Elinor Rigby
e. SU(U)CH Melverly Mystery Maker u. Hollivera's Black Velvet Uppf Birgitta Pettersson Ägare Martina Arnler, Lergärdesv..27, 78465 Borlänge
 
BIS Uppfödargrupp
 
Avelsklass   Uppfödarklass
  1:a Hp
Bästa grupp
Kennel Barecho, uppf Helene o David Björkman, Årsunda
 
Barn med Hund 1 vanns av
Maja Larsson med Trixie
 
Barn med Hund2 vanns av
Linnea Bergström med Charlie
 
Bäste Manlige Handler vanns av Staffan Eurenius med Rosie