Resultat utställning 4 september 2004
Domare: Mrs Trudy Topliss, kennel Beresford, England
 
BIM Rowntree Romantic Review och BIS Ch Barecho Fun For The Future
 
BIS-valp Rowntree Golden Reward
 
Valpklass 1 Hanar   Tikar
1:a Hp
BIR, BIS
Rowntree Golden Reward e. SU(u)Ch Rowntree Ready for Reward u. Rowntree Solid Tartan ägare Sylvia Johansson, Säter 1:a Hp
BIM
Cloette's Watch But Don't Touch e. Ch Trollängens Cross Country u. Cloettes You Only Live Twice ägare Lotta Glantz, Sundsvall
2:a Hp Backa Tinkerbell Deep-Devotion e. SVCh Springmoon´s Magic Power u. Backa Tinkerbell Ariadne Bell ägare Eva Löwenstein, Timrå 2:a
Hp
Rowntree Eyecatcher At Barecho e. NUCh SU(u)Ch SV-02 Barecho Fun For The Future u. SU(u)Ch Mompesson Sweet Liberty ägare Helene & David Björkman, Årsunda
3:a Hp Lord Caalveert's Saint George e. Ruel's Artige Adamsson u. Lord Caalveert's Holy Cross ägare KatarinaWedholm, Vänge 3:a
Hp
Rowntree Elegant Emission e. NUCh SU(u)Ch SV-02 Barecho Fun For The Future u. SU(u)Ch Mompesson Sweet Liberty ägare Ywette Persson, Gävle
4:a Silverängens Black Morris e. Goldflame’s Fredrik Den Store u. Silverängens Take a Chance On Me ägare Lena Rifve, Östervåla 4:a
Hp
Rowntree Four Leaf Clover e. SU(u)Ch NUCh Barecho Face the Facts u. Rowntree Queen of Spades ägare Britt-Inger By, Valbo
5:a Backa Tinkerbell Dearest-Diamond e. SVCh Springmoon´s Magic Power u. Backa Tinkerbell Ariadne Bell ägare Anette Kaddik, Borlänge 5:a
Hp
Beautelle Fancy That e. AustCh Clanach Imperialist u. Beautelle Mist B Havin ägare Katarina.Wedholm, Vänge
 
Valpklass 2 Hanar   Tikar
1:a Hp
BIR BIS-2
Fairsky County Wexforde e. AustCh Burchfield Rais N Kain u. Fairsky Murder Inth Mist ägare Elvy Skogli, Svärdsjö    
 
BIM- och BIS-junior Wongan Kadenza och
Happymind It All Depends On You
 
Unghunds klass Hanar   Tikar
1:a Hp
BIM-unghund
Stardom Soul Player e. NUCh Salix Touch Wood u. SU(u)Ch Stardom Ask Me Why ägare Annika Sanchez, Sundsvall 1:a Hp
3:a btkl
BIR-unghund
Barecho One Vision e. Sieger’s Good Vibration u. NUCh SU(u)Ch SVCh SV-99 Barecho Pretty Picture ägare Helene & David Björkman, Årsunda
2:a Hp Barecho Quite A Guy e. AUCh SU(u)Ch Fraelighte Full Frontal u. Barecho Friend To Friend ägare Marie Högbom, Gävle 2:a Hp Barecho Queen Bee e. AUCh SU(u)Ch Fraelighte Full Frontal u. Barecho Friend To Friend ägare uppf & Pia Eby, Sandviken
3:a Hp Barecho OK By Me e. Sieger’s Good Vibration u. NUCH SU(u)CH SVCh SV-99 Barecho Pretty Picture ägare Helene & David Björkman, Årsunda 3:a Hp Larix Bowmore Beauty e. AUCh SU(u)Ch SV-03 Fraelighte Full Frontal u. Barecho I Did It Again ägare Marina Persson, Älvkarleby
4:a Rowntree Vigorous Sense e. PTCh LUCh ITCh SU(u)Ch Rowntree Sense Of Taste u. Rowntree Four Roses ägare Jessica Palmgren, Gävle 4:a Hp Penny della Giulianna e. Sly Della Giuliana u. Rapsody Della Giuliana ägare Ulla Larsson, Furuvik
5:a Rowntree Walk Over e. NUCh SU(u)Ch SV-02 Barecho Fun For The Future u. Rowntree Kate Moss ägare Åke Roghe, Gävle 5:a Rowntree Versify My Love e. PTCh ITCh LUCh SU(u)Ch Rowntree Sense Of Taste u. Rowntree Four Roses ägare Ulla Larsson, Furuvik
 
Öppen klass Hanar   Tikar
1:a Hp
2:a bhkl
Barecho Name Of The Game e. IntUCh NordUCh Trollängens Bobby McGee u. Such Barecho Front Page Story ägare Sari Karlsson, Grängesberg 1:a Hp
1:a btkl
BIM
Romantic Review e. NUCh SU(u)Ch SV-02 Barecho Fun For The Future u. SU(u)Ch Tailwinds Esmeralda ägare uppf & Thomas Grahn, Borlänge
2:a Hp Barecho Krossed Out e. SUCh Trollängens Bullit u. Barecho Creme De La Crème ägare Eva Elfström, Sandviken 2:a Hp Cloettes You Only Live Twice e. Ch Whisborne Rebellion u. Ch Springlet Triple NTouch ägare Lotta Glantz, Sundsvall
3:a Hp SVCh Adamant’s Finnish Flash e. Adamant's Super Bows u. EECh FinUCh IntUCh Adamant's Rose D'amore ägare Veronica Östman, Sandviken 3:a Hp SVCh Rowntree Naughty Nellie e. ITCh LUCh PTCh SU(u)Ch Rowntree Sense Of Taste u. Tailwind's Alva ägare Veronica Östman, Sandviken
4:a Rowntree Match Maker e. Mompesson Playboy u. SU(U)CH Rowntree Forbidden Fruit ägare Kristina Strandberg, Gävle 4:a Barecho Friend To Friend e. NordUCh SU(u)Ch LUCh JEUW-99 WW-00 NordV-01-02 Whisborne Angus Og u. NUCh SU(u)Ch SVCh SV-99 Barecho Pretty Picture ägare Britt-Marie Torstensson, VALBO
5:a Larix And Justice for All e. Barecho Zharpdressed Man u. Rowntree Four Roses ägare Beatrice Hansson-Karakoca, Ljusdal 5:a With Touch Daisy-Chain e. IntUCh NUCh SUCh
Orrlyran's Hunter u. SU(u)Ch Mistily's Moonlight Serenade ägare
 
Champion
klass
Hanar   Tikar
1:a Hp
1:a bhkl
BIR BIS
NUCH SU(u)CH SV-02 Barecho Fun For The Future e. NordUCh SU(u)Ch LUCh JEUW-99 WW-00 NordV-01-02 Whisborne Angus Og u. NUCh SU(u)Ch SVCh SV-99 Barecho Pretty Picture ägare Helene & David Björkman, Årsunda 1:a Hp
2:a btkl
NUCh SU(u)Ch SV-00 Barecho Zuper Diva e. SU(u)Ch Nobhill Follow The Leader u. NUCh SU(u)Ch SVCh SV-99 Barecho Pretty Picture ägare Helene & David Björkman, Årsunda
2:a Hp
3:a bhkl
SU(u)Ch Trimere Tribbiani e. GBSHCh Shipden Chuckberry u. GBSHCh Aurorsky Gemini at Trimere ägare Christina Toth & Jens Karlsson, Örsundsbro 2:a Hp
4:a btkl
SU(u)Ch Rowntree In My Mind e. SU(u)Ch Tailwinds Lucky Charm u. SU(u)Ch Rowntree Pure Velvet ägare Sylvi Åsberg, Järbo
3:a Hp
4:a bhk
SU(u)Ch SVCH LPI Rowntree No Doubt e. PTCh ITCh LUCh SU(u)Ch Rowntree Sense Of Taste u. Tailwinds Alva ägare Marie Larsson, Ockelbo    
4:a Hp
5:a bhkl
SU(u)Ch Backa Tinkerbell Atlas-Bell e. SU(u)Ch Plaiglen Mystical Moon u. SU(u)Ch Rowntree Tinkerbell ägare Elvy Skogli, Svärdsjö    
 
BIM- och BIS-veteran Rowntree Viking och Barecho Pretty Picture
 
Veteran
klass
Hanar   Tikar
1:a Hp
BIM-veteran
SVCh TJH LPI Rowntree Viking e. IntUCh FinUCh SUCh SV-95 Rowntree Knock Out u. Streamsides’s Cider N’Honey ägare Marie Larsson, Ockelbo 1:a Hp
5:a btkl
BIR-veteran
NUCh SU(u)Ch SVCh SV-99 Barecho Pretty Picture e. Lp Rowntree Legal Alliance u. Nobhill Scarlet O’Hara ägare Helene & David Björkman, Årsunda
2:a Hp
Bästa jaktprovsmer
SUCh Barecho Question Of Art e. MultiCh Sieger’s Midnigh Special u. IntUCh SUCh NUCh Barecho Everlasting Elegance ägare Eva Elfström, Sandviken 2:a Hp SU(u)Ch Mompesson Sweet Liberty e. GBSHCh Mompesson Just The Ticket u. Mompesson Sweet And Smart ägare Ulla Larsson, Furuvik
    3:a Hp Springlet Triple N’Touch e. Lelicas Absolutely Yours u. Ch Springlet Deja Vu ägare Lotta Glantz, Sundsvall
    4:a Rowntree Tinkerbell e. Lajban´s Fenrisulven u. Rowntree Vanilla Ice ägare Elvy Skogli, Svärdsjö
 
  Avelsklass   Uppfödarklass
1:a Hp
Bästa grupp
NUCH SU(u)CH SVCH SV-99 Barecho Pretty Picture ägare Helene& David Björkman, Årsunda 1:a Hp
Bästa grupp
Kennel Rowntree, uppfödare Ulla Larsson, Furuvik
    2:a Hp Kennel Barecho,uppfödare Helene & David Björkman, Årsunda
 
Barn med Hund vanns av Lovisa Hoffman
Bästa Par var Backa Tinkerbell Cliffhanger Comet och Backa Tinkerbell Cute-Cleopatra
Bästa Tre Generationer var Barecho Queen Bee Barecho Friend To Friend och
Barecho Pretty Picture